مجموعه طراحی وبر
طراح
وب سایت و گرافیک

طراحی وب سایت طراح وب سایت طراحی گرافیک وب سایت طراح گرافیک وب سایت سئو وب سایت بهینه سازی وب سایت بهینه سازی وب سایت برای گوگل طراح وب سایت و گرافیست طراحی وب سایت ارزان طراحی وب سایت اختصاصی طراح وب سایت جوملا طراح جوملا طراحی قالب وب سایت قالب جوملا

طراح وب سایت و گرافیست ، طراحی وب سایت ، آموزش طراحی وب سایت CIW ، سئو وب سایت

طراحی وب سایت طراح وب سایت طراحی گرافیک وب سایت طراح گرافیک وب سایت سئو وب سایت بهینه سازی وب سایت بهینه سازی وب سایت برای گوگل طراح وب سایت و گرافیست طراحی وب سایت ارزان طراحی وب سایت اختصاصی طراح وب سایت جوملا طراح جوملا طراحی قالب وب سایت قالب جوملا

 • پشتیبانی

  پشتیبانی

  تمامی آنچه در توان داشته ایم را برای آرامش و لبخند شما گردآورده ایم، راحت باشید
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجو

  بهینه سازی برای موتورهای جستجو

  سرعت را به همراه دقت تجربه کنید ، بارگذاری سریع وب سایت دقیقاً در صفحه اول گوگل
 • طراحی وب سایت

  طراحی وب سایت

  تمام آنچه که قدرت داریم را برای طراحی وب سایت شما به کار خواهیم گرفت

 • شرکت BinsMaster
  28.07.1397
 • آکادمی رایتون
  14.02.1397
 • شرکت اکسیر پویان
  27.11.1396
 • شرکت کانکس کار راد
  24.09.1396
 • شرکت مهر اندیش پانیذ
  30.08.1396
 • شرکت ATP
  24.07.1396
 • شرکت گاوصندوق همگام صنعت
  05.06.1396
 • شرکت گدازین
  17.05.1396
 • دکتر سحاب سنجری
  18.03.1395
 • شرکت دوراچم خاورمیانه
  13.02.1395
 • شرکت آسا تجهیز پاد
  11.11.1394
 • تهویه ماموت
  05.11.1394

معرفی ابزار های فتوشاپ

در این آموزش من هر ابزار را به شما معرفی می کنم و نحوه عملکرد آن را به همراه کلید هایی که معرفی کننده آن ابزار هستند را توضیح می دهم این کلید ها را داخل () نوشته ام. این آموزش برای افرادی که تازه شروع به یادگیری فتوشاپ کرده اند می تواند مفید باشد.خوب من می خوام از اول شروع کنم ، یعنی از ابتدای ابتدا!

ببینید هر کدوم از ابزار هایی که در فتوشاپ می بینید می تونن یک کلید ترکیبی داشته باشند که اون ابزار رو برای شما فراخوانی کنه یعنی بدون اینکه نیاز باشه روی ابزار کلیک کنید می تونید با زدن یک یا چند کلید روی صفحه کلید کامپیوترتون ازون ابزار استفاده کنید.

tool_basics1
Rectangular Marquee Tool (M)
این ابزار برای انتخاب کردن بخشی از تصویر شما استفاده می شود، که این انتخاب به شکل کادر یک مستطیل و یا مربع می باشد. کافیه ابزار را انتخاب کنید و بعد با کلیک بر روی صفحه تصویر خودتان ماوس را بکشید و سپس کلید ماوس را رها کنید ، همانطور که می بینید یک کادر که به صورت خط چین می باشد بر روی تصویر ایجاد شده است. کلید [Shift] را نگه دارید و دوباره این کار را تکرار کنید همانطور که متوجه شدید با نگه داشتن این کلید شما توانستید کادر را از یک مستطیل به یک مربع تغییر دهید. این بار کلید [Alt] را نگه دارید و دوباره مرحله اول را تکرار کنید می بینید که با این کار هنگام کشیده شدن کادر انتخاب طول و عرض بر اساس فاصله ی آنها از مرکز شکل تعیین می شود.

tool_basics2
Move Tool (V)
این ابزار به شما کمک می کند تا بتوانید شکل ها و قسمت های مختلف یک تصویر که مربوط به یک لایه هستند را تغییر مکان دهید. کافیه برای این کار ابزار را انتخاب کنید و سپس بر روی شکل مورد نظر خود کلید ماوس را نگه دارید و سپس ماوس را حرکت دهید می بینید که شکل در صفحه حرکت می کند. اگر کلید [Shift] را قبل از اینکار نگه دارید و سپس بخواهید شکل را حرکت دهید متوجه می شوید که برای حرکت آن در راستای یک محور یعنی بسته به اولین حرکت شما در راستای محور x و یا y محدودیت ایجاد می شود.

tool_basics3
Polygon Lasso Tool (L)
در این بخش شما با یکی از راه های انتخاب دیگر آشنا می شوید. توسط این ابزار می توانید هر شکلی را انتخاب نمایید ، شکل مورد نظر می تواند هندسی و یا غیر هندسی باشد. برای شروع ابزار را انتخاب کنید و از نقطه شروع دلخواه بر روی شکلی که می خواهید انتخاب شود کلیک کنید سپس با هر بار کلیک کردن می توانید تغییر مسیر دهید و برای بستن حالت انتخاب بر روی نقطه شروع کلیک کنید.همچنین برای بستن خط انتخاب می توانید دوبار پشت سر هم کلیک کنید.

tool_basics4
Magic Wand Tool (W)
از این ابزار برای انتخاب استفاده کنید تفاوت این ابزار با سایر ابزار های انتخاب در این هست که می تواند بر اساس تغییر رنگ یک قسمت آن را انتخاب کند. در نوار تنظیمات این ابزار، شما می توانید از قسمت Tolerance میزان دقت این ابزار را در تشخیص رنگ ها را مشخص کنید.معمولاً این ابزار کاربرد راحت تر و بیشتری در انتخاب اشکال دارد.

tool_basics5
Crop Tool (C)
ابزار برش ، همانند انتخاب مستطیلی می باشد با این تفاوت که بعد از انتخاب یک ناحیه قادر هستید اون بخش رو از تصویر اصلی ببرید. همانند انتخاب یک بخش از تصویر کلیک سمت چپ ماوس را نگه دارید و بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس با زدن کلید enter آن بخش را ببرید، تصویر به اندازه بخشی که انتخاب کردید بریده می شود. این تغییر موقت هست و شما می تونید با زدن کلید های Alt+Ctrl+Z تصویر را به حالت اولیه خودش برگردونید.

tool_basics6
Slice Tool (K)
این ابزار معمولاً برای ساخت وب سایت استفاده می شود ، و یا برای تقسیم یک تصویر به تصاویر کوچک تر با حجم کمتر در هنگام ذخیره تصاویر. این ابزار جزء ابزار های پیشرفته است که در قسمتی جداگانه به توضیح آن خواهم پرداخت.

tool_basics7
Healing Brush Tool (J)
یکی از ابزارهای مفید فتوشاپ را مشاهده می کنید! شما می توانید برای بازسازی و ترمیم یک تصویر از این ابزار استفاده کنید. همانند ابزار قلمو می باشد (در پایین اشاره شده است). ابتدا سایز قلم خود را انتخاب می کنید، سپس کلید Alt را نگه می دارید، قسمتی را که می خواهید به عنوان الگو جهت ترمیم استفاده گردد با زدن کلید سمت چپ ماوس بر روی آن ناحیه انتخاب می کنید. حال کلید Alt را رها کنید و بر روی قسمتی که بایستی بازسازی شود قلم را بکشید در مرحله اول به نظر می رسد هر آنچه به عنوان الگو کپی کردید در منطقه مورد نظر جهت ترمیم دارد کپی می شود، اما پس از رها کردن کشیدن ماوس، اطلاعات ناحیه الگو با ناحیه مورد نظر جهت بازسازی ترکیب می شوند، و عملیات تلفیق این دو قسمت انجام میشود.

tool_basics8
Brush Tool (B)
میشه گفت این ابزار مادر بسیاری از ابزار های فتوشاپ هست!!! در واقع یکی از ابزار های پایه ای هست که بسیاری از ابزارهای دیگه ترکیبی از این ابزار قلمو هستند. این ابزار می تواند تصویر شما را رنگ کند، به هر رنگی که شما انتخاب کرده باشید، و در هر اندازه ای که شما قطر ابزار خودتان را انتخاب کرده باشید. این ابزار ویژگی های زیادی دارد که در بخش مربوط به خودش به طور مفصل توضیح خواهم داد.

tool_basics9
Clone Stamp Tool (S)
این ابزار خیلی شبیه به ابزار  Healing Brush Tool می باشد (در بالا معرفی شد). دقیقاً به همان شکل استفاده می شود، تنها تفاوت آن در مرحله آخر است که تصاویر را با هم تلفیق نمی کند و تنها محتویات بخش اول را در بخش دوم کپی می کند. در واقع این ابزار الگوی اولیه را در قسمت مورد نظر شما کپی می کند.

tool_basics11
Eraser Tool (E)
این ابزار را شاید بتوان آنتی قلمو نام برد چرا که همانند قلمو می باشد اما آن را پاک می کند! کافی است قطر پاک کن خود را انتخاب کنید و بر روی تصویر بکشید. اگر بر روی یک لایه معمولی بکشید زمینه شما خالی می شود، اما اگر بر روی یک لایه background بکشید، آن وقت رنگی را که به عنوان Background Color انتخاب کردید بر روی صفحه جایگزین می کند.

tool_basics12
Gradient Tool (G)
از این ابزار برای تلفیق 2 یا بیشتر از 2 رنگ استفاده می شود. به طور معمول 4 حالت دارد که در آنها رنگ Foreground و Background را با هم تلفیق می کند ، کافی است آن را انتخاب کنید و بر روی تصویر بکشید.

tool_basics13
Blur Tool (R)
این ابزار برای مات کردن تصویر مورد استفاده قرار می گیرد.

tool_basics14
Dodge Tool (O)
این ابزار برای روشن تر کردن ناحیه از تصویر مورد استفاده قرار می گیرد. البته تا زمانی که کل تصویر مشکی نباشد.

tool_basics15
Path Selection Tool (A)
هنگامی که از مسیر ها استفاده می کنید از این ابزار نیز استفاده خواهید کرد. من وارد جزئیات این ابزار نمی شوم چرا که در این بخش تنها به معرفی ابزار ها می پردازم.

tool_basics16
Horizontal Type Tool (T)
شما می توانید با این ابزار بنویسید! کافی است ابزار را انتخاب کنید و بر روی تصویر کلیک کنید تا جعبه متن برای شما باز شود، یا می توانید کلیک را نگه دارید و بر روی صفحه بکشید تا یک ناحیه جهت ایجاد متن تشکیل شود.این ابزار شاید بتوان گفت خودش یک نرم افزار آفیس ورد است!!! که در قسمت مربوط به خودش توضیح خواهم داد.

tool_basics17
Pen Tool (P)
در بالا به این ابزار اشاره کردم . برای ترسیم مسیر ها از این ابزار استفاده می شود، و یا برای انتخاب خط های شکل ها و مسیر ها. معمولاً برای انتخاب یک ناحیه و یا کشیدن شکلی غیر هندسی از این ابزار استفاده می شود. کافی است ابزار را انتخاب کنید و سپس با کلیک بر روی تصویر شروع به مشخص کردن نقاط ابتدایی و انتهایی مسیر های خود کنید. اگر پس از کلیک کردن کلید را رها نکنید و آن را بکشید، شکل مسیر شما تبدیل به منحنی م شود.

tool_basics18
Rectangle Tool (U)
در حالت عادی این ابزار برای شما یک مستطیل در یک لایه شکل ، خواهد کشید . و درون مستطیل را با رنگ  foreground پر خواهد کرد.

tool_basics19
Notes Tool (N)
این بخش برای توضیح دادن راجع به یک قسمت هست. می توانید یک یادداشت کوچک بر روی تصویر خود قرار بدهید. اگر شما فراموشکار هستید و یا طرح یا تصویر خود را می خواهید به اشتراک بگذارید می توانید از این بخش استفاده کنید این قابلیت تنها در صورتی کار می کند که موقع ذخیره کردن تصویر خود را به صورت PSD ذخیره کنید.

tool_basics20
Eyedropper Tool (I)
شاید پیش آمده باشه در تصویری رنگی ببینید که ندونید دقیقاً چه رنگی هست برای رسیدن به آن رنگ کافی هست تصویر مورد نظر خودتان را در فتوشاپ باز کنید و با این ابزار بر روی رنگ مورد نظر کلیک کنید تا انتخاب شود! اگر کلید [Alt] را نگه دارید رنگ زیرین شما عوض می شود در پایین راجع به رنگ Foreground  و Background توضیح داده ام.

tool_basics21
Hand Tool (T)
اگر تصویر شما بزرگ باشد یا بر روی آن بزرگنمایی کرده باشید می توانید توسط این ابزار تصویر را جا به جا کنید. کافی است کلیک کنید و تصویر را بکشید. شما حتی می توانید هنگامی که از ابزار دیگری استفاده می کنید از این ابزار نیز بهره مند شوید کافی است کلید Spacebar را نگه دارید تا ابزار شما تبدیل به ابزار دست شود و پس از رها سازی این کلید به حالت قبل برگردد.

tool_basics22
Zoom Tool (Z)
کاملاً از نام این ابزار مشخص هست که چه کاری انجام می دهد! این ابزار به شما این امکان را می دهد تا بر روی صفحه بزرگنمایی انجام دهید. کلید Alt را نگه دارید سپس بر روی تصویر کلیک کنید تا زوم بک یا همان کوچک نمایی اتفاق بیفتد. با نگه داشتن کلید Shift و زوم کردن تمامی فایل های باز زوم می شوند. بر روی ابزار بزرگنمایی اگر 2 بار پشت سر هم کلیک کنید میزان بزرگنمایی به مقدار 100% می رسد.

tool_basics23
BONUS!!
این دو مربع نشان دهنده رنگ های شما برای استفاده از ابزار ها هستند. رنگ اصلی که در تصویر سفید هست و برای ابزارهای ترسیمی استفاده میشود (Foreground) و رنگ زیرین آن که برای پاک کن و اینگونه ابزار ها استفاده می شود (Background). بر روی هر کدام که کلیک کنید می توانید رنگ دلخواه خودتان را جایگزین کنید

طراحی وب سایت و گرافیک
 • طراح وبسایت طراح وب سایت طراحی وب سایت اراک طراحی سایت گرافیست طراح گرافیک طراحی گرافیک طراحی قالب جوملا طراح قالب طراحی قالب هاست ارزان میزبانی ارزان دامین مجانی طراحی وب سایت با جوملا طراحی وبسایت داینامیک طراحی وب سایت استاتیک طراحی وب سایت فلش طراحی وب سایت اختصاصی طراحی وب سایت ارزان

  طراحی وب سایت طراح وب سایت طراحی گرافیک وب سایت طراح گرافیک وب سایت سئو وب سایت بهینه سازی وب سایت بهینه سازی وب سایت برای گوگل طراح وب سایت و گرافیست طراحی وب سایت ارزان طراحی وب سایت اختصاصی طراح وب سایت جوملا طراح جوملا طراحی قالب وب سایت قالب جوملا

  طراحی وب سایت طراح وب سایت طراحی گرافیک وب سایت طراح گرافیک وب سایت سئو وب سایت بهینه سازی وب سایت بهینه سازی وب سایت برای گوگل طراح وب سایت و گرافیست طراحی وب سایت ارزان طراحی وب سایت اختصاصی طراح وب سایت جوملا طراح جوملا طراحی قالب وب سایت قالب جوملا

ناحیه کاربری